Orientální tanec

 

Pauline

Kouzlu orientálního tance jsem propadla ve třinácti letech. Tehdy jsem navštěvovala kurzy pod vedením Majky Novotné ve Svitavách. Přestože jsem se věnovala i jiným druhům tance (scénický tanec, latinsko-americké tance) a také gymnastice, orientální tanec u mně zvítězil.
Od roku 2007 navštěvuje pravidelné kurzy u lektorky Sahar v Hradci Králové, které vděčím za svůj nynější styl tance a vůbec rozšíření obzorů, co se tance týče. Cením si také tanečních příležitostí, které mi byly díky Sahar umožněny.
Svůj taneční styl si zdokonaluji na seminářích tanečnic jako je Eglal, Badryiah, Mona, Shereen a Sheyla, které považuji za nejlepší tanečnice v Čechách. Účastnila jsem se také workshopů se zahraničními lektory: Ashrafem Hassan (Egypt), Namire (Itálie), Mahdy Emara (Egypt), Mercedes Nieto (Maďarsko), Yousry Sharif (Egypt), Ahmed Refaat (Egypt), Marta Korzun (Ukrajina), Jamilah (Polsko), Osama Mimi Farag (ČR - Egypt). V lednu 2010 při své návštěvě Káhiry jsem měla možnost soukromé hodiny s Randou Kamel, jednou z nejlepších egyptských tanečnic současnosti.

V současné době ve Svitavách vedu svoji taneční skupiny Gamilla a Fayrouz (dívky od 11 do 14 let).